Poznaj Nasz Powiat

Zapraszamy do bliskiego kontaktu z naprawdę piękną przyrodą naszego powiatu.

XXI Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa

Informujemy, że XXI Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa odbędzie się 29.08.2021 r. (niedziela) na terenie Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41.

Łącznik między trasą S8 a drogą 482 otwarty

Otworzyliśmy łącznik między trasą S8, a drogą wojewódzką 482. Inwestycja ta daje nam wiele korzyści. Przede wszystkim:

✔️ odetchną mieszkańcy Karsznic. Do tej pory cały ruch samochodów ciężarowych i osobowych od strony drogi krajowej odbywał się wzdłuż bloków naszych mieszkańców. Teraz kierowcy mogą przejechać przez niezamieszkałe tereny, a Karszniczanie pozbędą się hałasu i zapachu spalin,

✔️ droga ta, to nowe tereny inwestycyjne wokół niej, z doskonałym dojazdem do trasy S8. Pomyśleliśmy o przedsiębiorcach i uzbroiliśmy teren w kanał techniczny dla wszelkiego rodzaju mediów i rozwiązań technicznych, jakich będą oczekiwać potencjalni inwestorzy,

✔️ i wreszcie wsparcie dla budowy Portu Przeładunkowego, do budowy którego wróciły władze wojewódzkie, jak i spółki PKP. Budowa łącznika umożliwia działalność portu na pełnych obrotach, zaraz po jego wybudowaniu.

Powiat Zduńskowolski

Poprawiona nawierzchnia dróg, coraz bardziej atrakcyjna baza sportowa, obiekt zrewitalizowany dla potrzeb instytucji pomocy społecznej, kolejne ścieżki rowerowe – to najbardziej widoczne z inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez Powiat Zduńskowolski.